You are currently viewing Dlaczego warto uczyć się szwedzkiego?

Dlaczego warto uczyć się szwedzkiego?

Ostatnio dużo mówi się o Skandynawach oraz skandynawskim stylu życia. Budujemy domy w modernistycznym, nordyckim stylu, urządzając je meblami z IKEA. Ubieramy się w znanym szwedzkim sklepie odzieżowym H&M. Nasze dzieci bawią się duńskimi klockami LEGO, my jeździmy samochodami VOLO i czytamy książki o skandynawskich sposobach dobrego życia według zasady „LAGOM”. Dlaczego więc nie nauczyć się języka szwedzkiego? Ucząc się szwedzkiego poszerzysz swoje horyzonty, a rynek pracy będzie dla Ciebie jeszcze bardziej otwarty jak np. praca w skandynawskich firmach, których w Polsce nie brakuje. Kultura szwedzka jest bardzo złożona i ciekawa. No bo kto nie chciałby przeczytać w oryginale thrillerów Stiega Larssona? Kto nie chciałby obejrzeć „Det sjunde inseglet” („Siódma pieczęć”) wielkiego Ingmara Bergmana bez rozpraszających, polskich napisów?!


Hejsan!

Język szwedzki – używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok 9 mln ludzi. Szwecja to zapierające dech w piersiach krajobrazy na czele z Laponią i Olandią, to bajeczne zorze polarne, dumnie kroczące po ulicach łosie, pyszne cynamonowe bułeczki.

W naszej szkole pod okiem doświadczonego lektora wyćwiczysz piękną wymowę i przyswoisz niezbędną gramatykę i słownictwo oraz dowiesz się o sposobach dobrego życia według zasady „LAGOM”.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach lub indywidualnie na każdym poziomie znajomości języka.

 

p1

 

p1

 

p1