You are currently viewing Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

  1. Język angielski to najpopularniejszy język obcy w Polsce.
  2. Co trzeci Europejczyk mówi po angielsku.
  3. Język angielski jest międzynarodowym językiem handlu, show-biznesu, nauki i wymiany myśli.
  4. Dla około 300-400 milionów osób angielski to język rodzimy. Co dwudziesty człowiek na świecie to native speaker angielskiego.
  5. Szacuje się, że językiem angielskim posługuje się od 250 milionów do 1,8 miliarda osób w zależności od poziomu znajomości języka.
  6. Znajomość języka angielskiego ułatwia komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych – z łatwością odnajdziesz szukaną ulicę, restaurację, lotnisko czy hotel.
  7. Nauka języka obcego jest wspaniałym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.
  8. Znając język angielski możemy sięgnąć po literaturę w oryginale, czasopisma, zrozumieć tekst piosenki czy dialogi w filmie.
  9. Znajomość języka angielskiego ułatwia nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.
  10. Zyskamy pewność siebie!!!

Zapraszamy wszystkich dorosłych pragnących rozwinąć swoje umiejętności językowe. Pracujemy w grupach maksymalnie sześcioosobowych w przyjaznej atmosferze. Rozwijamy wszystkie sprawności: mówienie, czytanie, pisanie, słuchanie. W szczególny jednak sposób skupiamy się na komunikacji w języku docelowym. Oferujemy zajęcia na różnych poziomach znajomości języka.

Autorzy książki „iMózg” Gary Small i Gigi Vorgan piszą o ostatnich badania nad mózgiem, które dowiodły, iż mózg w wieku średnim jest bardziej elastyczny. Neurony staja się bardziej żywotne za sprawą komórek kleistych istoty białej, substancji, która przyrasta w mózgu w wieku średnim, a obie strony mózgu zaczynają pracować wspólnie w wydajniejszy sposób. W wieku średnim mózg zmienia się z modemu telefonicznego na szerokopasmowy. Dlaczego tego nie wykorzystać!

 

p1

 

p1

 

p1