You are currently viewing Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Nie ma określonego wieku od którego dziecko może zacząć uczyć się języka obcego. Już niemowlę warto oswajać z brzmieniem języka obcego. Dziecko przyswaja język, chłonie w sposób naturalny, zupełnie inaczej niż dorośli. Jeśli kontakt z językiem zostanie zaserwowany dziecku odpowiednio, z wykorzystaniem odpowiednich metod, z pewnością kojarzył się będzie z przyjemnością i zaowocuje motywacją na późniejszych etapach życia młodego człowieka.

Najchętniej rodzice decydują się na wprowadzenie dziecku języka angielskiego jako języka obcego. Obok kursów językowych, w których dzieci uczestniczą, otaczają swoje pociechy piosenkami w języku angielskim, książeczkami, programami, grami planszowymi itd. W naturalny sposób pokazują dziecku, że świat odkrywać można również dzięki językowi angielskiemu i warto go znać.

Oferujemy zajęcia dla dzieci od 3 – 12 lat.

Język angielski jest narzędziem do odkrywania i poznawania świata, dlatego dbamy by nasi uczniowie korzystali z najlepszych materiałów do nauki języka. Stąd CAMBRIDGE. Naszym przewodnim kursem jest nowoczesny i dynamiczny Kid’s Box.

Kurs oparty jest na teorii inteligencji wielorakich Gardnera – wykorzystuje metody nauczania, które angażują wszystkie zmysły dziecka. Sympatyczni bohaterowie książki przeżywają przygody, które stanowią doskonałe tło do wprowadzenia zagadnień językowych. Kurs został tak pomyślany, aby dzieci mogły pracować indywidualnie, w grupach, w parach, rozwijać talenty plastyczne, muzyczne i sprawności manualne, rozwiązywać zagadki, śpiewać, opowiadać historyjki, pracować wspólnie nad przedstawieniem. Ponadto kurs kładzie nacisk na budowanie umiejętności społecznych, promuje tolerancję i szacunek do innych.

Pracujemy w grupach maksymalnie sześcioosobowych.

 

p1

 

p1

 

p1